Bendraukime SKYPE

Rekomenduojama paros norma

Rekomenduojama paros norma (dažnai trumpinama RPN) – nustatytas tam tikros maistinės medžiagos kiekis vienai dienai, kurio užtenka beveik kiekvieno (97-98 %) sveiko žmogaus organizmui. Dažniausiai nustatoma skirtinga rekomenduojama paros norma priklausomai nuo amžiaus ir lyties.

Šios normos nurodomos prekių etiketėse, tam tikrose dietose, taip pat naudojama maisto pramonėje kuriant naujus produktus.

Įgyvendindamas 2008 m. spalio 28 d. Europos Komisijos direktyvą 2008/100/EB, iš dalies keičiančią Tarybos direktyvos 90/496/EEB dėl maisto produktų maistingumo ženklinimo nuostatas dėl rekomenduojamų paros suvartojimo normų, Lietuvos sveikatos apsaugos ministras savo įsakymu pakeitė Lietuvos higienos normą HN 119:2002 „Maisto produktų ženklinimas".

Pakeistame higienos normos HN 119:2002 priede nurodomos 27 medžiagų rekomenduojamos paros normos (RPN):

Palyginti su ankstesniuoju priedu, kuriame buvo nurodyta tik 17 vitaminų ir mineralinių medžiagų, kai kurios RPN normos dabar yra didesnės, o kai kurios - mažesnės.

Paprastai maisto papildų pakuotėje nurodoma, kokią rekomenduojamą paros normą atitinka jų sudėtyje esančios maistinės medžiagos. Nuorodos į naująsias RNP turės būti visiškai įgyvendintos per trejus metus, iki 2012 m. spalio 31 d.

Šioje kategorijoje produktų nėra.