Vanduo, gera savijauta ir svorio mažinimas

Ar kada pagalvojote, koks svarbus, nepakeičiamas ir gyvybiškai reikalingas mūsų gyvenimui ir mūsų sveikatai yra vanduo? Žmogus be maisto gali išgyventi kelias savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens – vos keletą dienų.

Vanduo yra pagrindinis gyvybės ir sveikatos šaltinis. Suaugusio žmogaus organizme yra apie 70% vandens, kraujyje apie 98%, raumenyse apie 75%, kauluose apie 28%. Vanduo turi įtakos įvairiems žmogaus organizmo gyvybiniams procesams, tokiems kaip:

  • biocheminės organizmo reakcijos;
  • kūno temperatūros kontrolė;
  • maisto medžiagų, deguonies, fermentų ir hormonų tiekimas ląstelėms;
  • toksinų ir medžiagų apykaitos produktų šalinimas iš organizmo;
  • normalios sąnarių veiklos palaikymas;
  • natūralios drėgmės odai ir kitiems organams suteikimas.

Kas nutiks, jei vandens negersime?

Net dėl nedidelio vandens trūkimo organizme gali sulėtėti medžiagų apykaita, lėčiau teka kraujas, ląstelės blogiau aprūpinamos deguonimi, prastėja bendra fizinė būsena: sutrinka dėmesio koncentracija, atsiranda irzlumas, sušlubuoja atmintis, sulėtėja reakcija. Vandens trūkumas taip pat siejamas su neigiamu poveikiu protinei veiklai – 80% smegenų sudaro vanduo, gali būti jaučiamas nuovargis, galvos skausmas, migrena. Mokslininkai teigia, jog vandens trūkumas – pagrindinė dieninio nuovargio priežastis.

Kada turėtumėme gerti vandenį?

Gerti vandenį reikia pradėti anksčiau nei pajuntate troškulį, nes troškulio jausmas reiškia, kad organizmui jau trūksta maždaug litro vandens. Nors vandens gauname ir su įvairiais maisto produktais (daržovėse ir vaisiuose jis sudaro apie 90 proc. masės, duonoje – 40 proc., mėsoje 45–65 proc.), šio kiekio nepakanka patenkinti organizmo poreikius. Todėl vandenį gerti reikia ir nejaučiant troškulio.

Įdomus faktas – jei valgis užgeriamas lediniais arba šaltais gėrimais, virškinimo trukmė skrandyje sutrumpėja nuo 4-5 valandų iki 30 minučių. Tai nėra naudingas procesas organizmui, nes maistas tiesiog išstumiamas iš skrandžio. Tokiu patiekalu sunku pasisotinti ir alkio jausmas sugrįžta daug greičiau nei įprastai, taip galima persivalgyti ir priaugti svorio. Taip pat tai apsunkina visavertį maisto pasisavinimą ir gali sutrikdyti virškinimo procesus.

Kaip apskaičiuoti reikiamą vandens kiekį?

Teigiama, jog moterims vienam svorio kilogramui reikia 30ml vandens, o vyrams – 35ml. Taigi tereikia padauginti savo svorį iš atitinkamo rodiklio. Tačiau tokie duomenys nėra visai tikslūs, nes vandens kiekis taip pat priklauso nuo kasdien atliekamų veiklų aktyvumo, todėl dėl tikslesnių duomenų galima naudotis kita formule – svoris kilogramais padauginta iš aktyvumo valandomis.

Vanduo ir svorio valdymas

Neretai visus išgeriamus skysčius prilyginame vandens gėrimui, tačiau tokie gėrimai kaip kava tik pareikalauja išgerti didesnį vandens kiekį. Norėdami numesti svorio, taip pat turėtumėme vengti saldžių gazuotų ir negazuotų gėrimų, kurie yra gana kaloringi.

Jeigu nemėgstate gerti paprasto vandens, Herbalife Nutrition suteikia galimybę pasigaminti skanių, bei naudingų gėrimų naudojantis tokiais produktais kaip Herbal Aloe koncentratas bei žolelių gėrimas su arbatos ekstraktu. Štai keletas paprastų receptų, kurie gali palengvinti vandens gėrimo ritualą:

  • Koncentratas Herbal Aloe + vanduo + pipirmėtė ir citrina. Palaikys aukštą drėkinimo ir vitamino C lygį – skanus gėrimas, užtikrinantis, kad kasdien suvartojate reikiamą kiekį vandens ir vitamino C;
  • Immune Booster galite vartoti kasdien įmaišydami vieną paketėlį į 150 ml vandens ir maišydami, kol ištirps. gaivi dozė jūsų imuninei sistemai.
  • Avižų ir obuolių skaidulinės medžiagos – skanus ir paprastas būdas padidinti dienos skaidulų suvartojimą ir palaikyti sveiką virškinimą. 1 matavimo šaukštą (7,1g) sumaišykite su 150 ml vandens ir išmaišykite.
  • Žolelių gėrimas su arbatos ekstraktais ir ledukais – puikus pakaitalas kofeino turintiems gėrimams. Išgerkite puodelį šaltos arbatos, kad pabustumėte ir įgautumėte energijos.
  • Naminė kombuča su žolelių gėrimu su arbatos ekstraktais ir šiek tiek medaus. Nieko nėra skaniau už gerą kombučą, kuri taip pat yra puikus probiotikų ir antioksidantų šaltinis.

Kad vandens pusiausvyrą dienos metu palaikyti būtų dar lengviau, pasinaudokite dar keliais paprastais patarimais:

  • pasirūpinkite, kad vandens turėtumėte po ranka, matomoje vietoje;
  • gerkite pro šiaudelį. Taip gersite didesniais gurkšniais ir pavyks išgerti didesnius vandens kiekius;
  • paskaninkite vandenį įvairiais vaisių ar augalų skoniais;
  • vandenį gerti skatinkite ir artimuosius – susilažinkite, kuris išgersite daugiau vandens;
  • išmaniajame įrenginyje įsidiekite programėlę, kuri padėtų sekti vandens gėrimą.